Innowacje


Innowacje
Opublikowano:

09 październik 2015

Kategoria: Budowlane

Trzech Muszkieterów, MacGyver i Nagroda o wartości 600.00 PLN. Co łączy te 3 elementy?

 
Sposobnaremont.pl ma dla Ciebie coś ciekawego. Coś, czemu warto się przyjrzeć. I po prostu pomóc.
Są projekty, które zwyczajnie chce się i trzeba wspierać. Szczególnie wtedy, gdy powstają z prawdziwej pasji. Niosą pozytywny przekaz i dają coś dla otoczenia. Takie przedsięwzięcie postanowiły powołać do życia Trzy Muszkieterki – Majsterki.

A skąd tu MacGyver? Wyjaśnienie oraz ciekawą historię poznasz poniżej. Wyjątkowe  rozwiązania z teoretycznie niepasujących do siebie rzeczy... Tak, takie właśnie pomysły mają twórczynie świetnego projektu – Kobiecej Pracowni Rzemieślniczej.

Przeczytaj i skorzystaj!


Polskie MacGyverki potrzebują pomocy!

Takiej zbiórki jeszcze nie było. Pięć dziewczyn prosi o wsparcie na remont nietypowego lokalu. Kobieca Pracownia Rzemieślnicza ma być jedynym w swoim rodzaju miejscem na mapie Warszawy.

Uwielbiasz odnawiać starocie, nałogowo majsterkujesz, szyjesz albo masz dość wiecznego siedzenia za biurkiem? Już nie będzie cię ograniczał brak miejsca, narzędzi czy fachowej porady. Znajdziesz to wszystko w Kobiecej Pracowni Rzemieślniczej. Trwa zbiórka na ten niezwykły projekt.

Pracownia jest wspólnym marzeniem piątki dziewczyn. Julka i Klaudia od lat szyją zabawki dla dzieci, Alicja, Sylwia i Basia uczą, jak w dzisiejszych czasach wcielać w życie ideę „zrób to sam”. Lokal ma być ich drugim domem. To tutaj będą powstawać ich nowe projekty.

Ale dziewczyny nie chcą się ograniczać tylko do prowadzenia własnej działalności. Weekendami Kobieca Pracownia Rzemieślnicza będzie się zamieniać w centrum promocji amatorskiego rzemiosła - od stolarki, poprzez renowację mebli, na szyciu kończąc. Każdy będzie mógł przyjść, przybić piątkę z właścicielkami i skorzystać z ich wiedzy, urządzeń i fantastycznej, kreatywnej przestrzeni na warszawskim Grochowie. W planach są imprezy, spotkania networkingowe dla kreatywnych kobiet i przede wszystkim przeróżne warsztaty. Dziewczyny będą nie tylko je same organizować, ale też zamierzają zapraszać całą masę fachowców, pozytywnie zakręconych na punkcie rzemiosła.


 • Chcemy rozwijać pracownię, zarówno dla siebie, jak i dla innych. Mamy nadzieję, iż uda nam się robić tam fajne rzeczy. Zarówno z dorosłymi, jak i z dzieciakami, u których widzimy potrzebę samodzielnego tworzenia różnych rzeczy i poznawania sposobów tworzenia ich, zwłaszcza, gdy teraz coś takiego jak ZPT w szkołach praktycznie nie istnieje - mówi Alicja Rzeczkowska.

  Kobieca Pracownia Rzemieślnicza powstaje w dawnej praskiej drukarni przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie. Jego założycielki właśnie remontują przestronny, ponad 100 metrowy lokal. Jeśli uda im się zebrać fundusze - nie tylko odnowią pracownię, ale też wyposażą ją w potrzebne narzędzia. Niedawno ruszyły ze zbiórką pieniędzy na portalu crowdfundingowym - http://www.polakpotrafi.pl/projekt/rzemieslnicza

  Na remont lokalu potrzeba ponad 25 tys. złotych. Część środków właścicielki wykładają z własnej kieszeni, niewielką część remontu fundują sponsorzy, ale pieniędzy na wszystko nie wystarczy. Dlatego dziewczyny proszą internautów o pomoc. Chcą zebrać w sumie 12 tys złotych.

  Okazało się, że remontu lokalu z lat 50-tych to przedsięwzięcie, które może przerosnąć nawet najbardziej doświadczonych fachowców. Zwłaszcza, gdy budżet jest niewielki. Grzyb na suficie, odpadająca płatami lamperia i podłoga z kruszącej się trocinowo-cementowej wylewki spędzają nam sen z powiek. Ale wierzymy, że przy wsparciu internautów uda się wszystkie problemy rozwiązać - mówi Julia Gaudyn.

  Kim są właścicielki Kobiecej Pracowni Rzemieślniczej?

  Barbara Sowa, Alicja Rzeczkowska i Sylwia Czubkowska znane są szerzej jako Majsterki, pod tym szyldem prowadzą bloga, na którym pokazują, że nawet w czasach, gdy sklepowe półki nie świecą pustkami, warto samemu zrobić coś z niczego. Dziewczyny odnawiają meble, uczą co to upcycling, DIY i przypominają Polakom, kim był Adam Słodowy.

  Julia Gaudyn od 3 lat szefuje LofLov, jest mistrzynią tworzenia i fotografowania ozdób do dziecięcych pokoi inspirowanych światem zwierząt. Klaudia Wcisło trzy lata temu stworzyła MoiMili, gdzie tworzy urocze łapacze, karuzele z origami, tipi dla dzieciaków i inne cuda .

  Zbiórka na Polak Potrafi trwa do 23 października.

  A teraz czas na nagrodę o wartości 600.00 PLN
  ?Portal sposobnaremont.pl aktywnie pomaga w tworzeniu Pracowni. Do końca akcji zostało kilkanaście dni. Ciebie też chcemy zaprosić do zaangażowania się w projekt. Dlatego, przygotowaliśmy coś specjalnego!

  Uwaga: w ramach podziękowania każda firma budowlana, która wesprze akcję kwotą co najmniej dwustu złotych, otrzyma 2 lata abonamentu Premium w sposobnaremont.pl. Zupełnie za darmo!

  Dołóż swoją cegiełkę do budowy pracowni, zrób coś dobrego! Otrzymaj wartościową nagrodę.

  Dołącz do zbiórki http://www.polakpotrafi.pl/projekt/rzemieslnicza

       Aby oodebrać nagrodę prosimy o kontakt na info@sposobnaremont.pl
 • 1

  1

  Opublikowano: 2016-11-02 przez 1


Dodawanie komentarza
Darmowy Poradnik Remontowy Survival
w 7 Krokach

Otrzymaj
7 kluczowych rozwiązań, które dają ci oszczędność ponad 697.00 PLN
z remontowego budżetu. Dajemy ci:
- Oszczędność czasu
- Oszczędność pieniędzy
- Pełną kontrolę nad remontem
Newsletter by FreshMailAkceptuję politykę prywatności

Wyszukiwarka

Archwium

  Expression #2 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'sposob_y18.remont_post.data_dod' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_byBłąd zapytania subnac1