Włamywacze do usług - dziękujemy za zaproszenie


Włamywacze do usług - dziękujemy za zaproszenie
Opublikowano:

08 grudzień 2015

Kategoria: Porady

 „Okradli nas, mieliśmy włamanie do domu” - wiadomość od znajomego kilka miesięcy temu.

Ale pech, pomyślałem. Mi to nie grozi, mieszkamy w spokojnej okolicy, sąsiedzi czuwają. A jednak. Ok 2 tygodni temu włamanie do mojego domu. Godzina, kilka minut po 18. Szok.

Tak naprawdę może to spotkać każdego. Niezasłonięte żaluzje, zatrzaśnięcie drzwi bez zamknięcia rygli, informacja o tym, że wyjeżdżamy. Są to swego rodzaju zaproszenia dla włamywaczy.

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w domu jednorodzinnym, czy w budynku, gdzie jest kilka lub więcej mieszkań. Czy masz domek nad jeziorem lub w lesie, do którego jeździsz co jakiś czas. Czy masz biuro lub inne pomieszczenia, gdzie prowadzisz biznes.

Jedno jest pewne. Nigdy nie można pozwolić na to, by te miejsca pozostały bez opieki. Mówi się, że okazja czyni złodzieja. W związku z tym, przygotowaliśmy cykl artykułów na temat tego, co zrobić, aby potencjalnego intruza skutecznie pozbawić takiej okazji.

Rynek oferuje dzisiaj szereg rozwiązań, dających skuteczne zabezpieczenia mienia.
W niniejszym cyklu, postanowiliśmy przyjrzeć się szerzej poszczególnym elementom składającym się na efektywne zabezpieczanie różnych obiektów.
Tymczasem kilka słów wprowadzenia w tematykę.

Podstawowy podział

Jeśli chodzi o produkty wchodzące w kategorię systemów zabezpieczeń, rozróżniamy trzy główne ich rodzaje:

 • SSWiN – systemy sygnalizacji włamania i napadu (z ang. I&HAS – Intruder & Hold-up Alarm System)
 • CCTV – systemy telewizji dozorowej (ang. CCTV – Closed Circuit Television) w sieciach zamkniętych
 • SKD – systemy kontroli dostępu (ang. ACC – ACcess Control lub ACS – Access Control System)

Dodatkową kategorię stanowią mechaniczne systemy zabezpieczeń. Będą to wszelkiego rodzaju drzwi antywłamaniowe,
okna antywłamaniowe, rolety, zamki specjalnej konstrukcji, płoty, ogrodzenia, bramy wjazdowe.

Każdemu z wyżej wymienionych rozwiązań przyjrzymy się dokładnie, mówiąc więcej na ich temat na łamach
wpisów publikowanych w ramach cyklu Bezpieczny dom.

W kolejnych odsłonach pokażemy szereg rozwiązań z zakresu systemów zabezpieczeń. Chodzi zarówno o wskazówki, które sprawdzą się w domach i mieszkaniach,
ale też takie technologiczne rozwiązania zdające egzamin w zakresie zabezpieczania magazynów, powierzchni biurowych itd.

 

Alarmy

Przybliżymy kwestię systemów alarmowych. Te ważne urządzenia są dzisiaj dostępne w wielu wariantach. Wobec powyższego, podpowiemy i wskażemy na co konkretnie zwrócić uwagę przy ich wyborze. Dzisiaj decydując się na system alarmowy, wybierasz między jednym z dwóch wariantów:

 • przewodowym lub
 • bezprzewodowym

Dowiesz się wszystkiego na temat tego, z czego składają się systemy. Pokażemy te rozwiązania, z podziałem na optymalne
dla domu, a także innych obiektów, jak magazyny czy biura. Z nami krok po kroku dowiesz się z czego składa się i jak działa przykładowy system alarmowy przewodowy i bezprzewodowy.

Dzięki temu, z łatwością wybierzesz rozwiązanie dopasowane dla siebie. Poza tym, podzielimy się ważnymi informacjami na temat tego, na jakie kwestie warto uważać przy wybieraniu systemu alarmowego. Zapoznamy Cię także z zaletami charakterystycznymi dla danego typu urządzeń.

Z czego składa się system alarmowy?

Alarmowe rozwiązania, kompletne systemy to szereg współgrających ze sobą elementów. Poniżej przedstawiamy te najważniejsze. Zapoznaj się dokładnie z listą. Dzięki temu łatwo zdobędziesz wiedzę o tym, czego potrzebujesz dla dobrej i kompletnej ochrony – bliskich oraz własnego mienia.

Na liście znajdziesz:

 • centralę alarmową
 • detektory i czujki
 • sygnalizator
 • opcjonalnie: radiolinię pozwalająca zdalnie włączyć i wyłączyć tryb czuwania za pomocą pilota

 

Nadzór wizyjny
W kontekście dbania o bezpieczeństwo, niezwykle ważne jest to by mieć „oko” na przestrzeń.

Chodzi zarówno o wnętrza, jak i otoczenie. Wiadomo, że inaczej monitoruje się obiekty przemysłowe czy biurowe, a inaczej wygląda sprawa z domami i mieszkaniami. To dwie zupełnie różne grupy obiektów, z racji swojego przeznaczenia, funkcjonujemy w nich na innych zasadach.

Jedno jest pewne – nadzór wizyjny podnosi bezpieczeństwo obiektów i ich bezpośredniego otoczenia. Pokażemy Ci jakie urządzenia – przewodowe oraz bezprzewodowe możesz wybrać dla siebie.

Poświęcimy także uwagę kamerom IP – te urządzenia do swojego działania wykorzystują sieć internetową. Dostaniesz instrukcję, dowiesz się na co szczególnie zwrócić uwagę i dzięki temu, wybierzesz idealne rozwiązania dla swoich potrzeb.

Kontrola dostępu


 

W naszym cyklu, osobne miejsce poświęcimy zagadnieniu kontroli dostępu. To także istotny aspekt w kontekście dzisiejszych rozwiązań służących kontroli i zapewnianiu bezpieczeństwa.

Choć rozwiązania w zakresie ACC często znajdują zastosowanie w warunkach korporacyjnych – na przykład w ogromnych biurowcach i przestrzeniach pracowniczych, spotyka się je też w innych kontekstach. Służą one także zabezpieczaniu pojedynczych pomieszczeń – hale, magazyny, serwerownie.

Oczywiście to tylko kilka przykładów, zastosowań jest znacznie więcej. Pokażemy rozwiązania w zakresie kontroli dostępu, zróżnicowane ze względu na miejsce zastosowania. Czyli, przekrój rozwiązań – od tych dla małych firm i biur, przez większe obiekty tego typu. A na domach oraz mieszkaniach kończąc.

 

Realizując ten cykl wpisów dajemy Ci 3 rzeczy:

 • przydatną wiedzę na temat sposobów zabezpieczania mienia

  Nauczysz się wybierać i stosować najlepsze rozwiązania. Uzyskasz instrukcję krok po kroku.

 • jeszcze większą swobodę i pewność wyboru, jeśli chodzi o Twoje rozwiązanie zabezpieczające dobytek.

  Teraz łatwiej, niż kiedykolwiek dopasujesz urządzenia do swoich potrzeb. Da ci to realną oszczędność pieniędzy.
  Pomożemy Ci dobrać system, który najlepiej spełni swoją rolę w Twojej sytuacji, bez zbędnych elementów podnoszących cenę.
  Otrzymasz informacje na temat cen poszczególnych konfiguracji systemów.

 • sprawdzone i profesjonalne wskazówki, które dadzą Ci pełnię bezpieczeństwa.

  Dzięki temu, zawsze będziesz kilka kroków przed potencjalnymi intruzami. Zabezpieczysz mienie i zapewnisz sobie absolutny spokój

  Zagrożenie włamaniem? Teraz to już nie twoje zmartwienie!

  Od soboty kolejne części, w których dokładnie omówimy poszczególne systemy. Już teraz możemy zagwarantować – to ci się opłaci!

 

 

 

 

Komentuj nasz wpis poniżej.

Odwiedź nasz profil https://www.facebook.com/sposobnaremont/, podziel się swoimi rozwiązaniami.

Dołącz do naszej grupy https://www.facebook.com/groups/sposobnaremont/ Jest to miejsce, w którym znajdziesz ciekawe pomysły, praktyczne rozwiązania.

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać specjalne artykuły z praktycznymi rozwiązaniami. Dostępne tylko dla naszych stałych czytelników. • 1

  1

  Opublikowano: 2016-11-02 przez 1


Dodawanie komentarza
Darmowy Poradnik Remontowy Survival
w 7 Krokach

Otrzymaj
7 kluczowych rozwiązań, które dają ci oszczędność ponad 697.00 PLN
z remontowego budżetu. Dajemy ci:
- Oszczędność czasu
- Oszczędność pieniędzy
- Pełną kontrolę nad remontem
Newsletter by FreshMailAkceptuję politykę prywatności

Wyszukiwarka

Archwium

  Expression #2 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'sposob_y18.remont_post.data_dod' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_byBłąd zapytania subnac1