DIY ? popularna alternatywa dla dodatków do wnętrz z asortymentu sieciówek.


DIY ? popularna alternatywa dla dodatków do wnętrz z asortymentu sieciówek.
Opublikowano:

26 sierpień 2015

Kategoria: Inspiracje/Propozycje dla wnętrz   Urządzanie wnętrz to złożony proces. Mogą to potwierdzić nie tylko osoby, które zajmują się tym zawodowo. Także ludzie, którzy w ramach hobby czy poszerzania horyzontów, postawili na tę dziedzinę. Z drugiej strony jednak, nasze gusta jeśli chodzi o wnętrza są tak różnorodne.

Pełno w nich indywidualności. Wiele osób narzeka, że sklepy oferują niewiele. I tu, szczególnie w ostatnich kilku latach, wyłania się pewna alternatywa. Coś, czego na pewno nie znajdziesz na półkach w Ikea czy innych, znanych sklepach. Tą przewagą konkurencyjną jest kreatywność.

 

   W kreatywnym podejściu do różnych obszarów rynku, tkwi pewien klucz. Wzbudza zainteresowanie produktem. Trudno jednak mówić o unikalności i twórczym charakterze wówczas, gdy mamy do czynienia z produkcją masową. Najróżniejsze ramki do zdjęć, figurki, wazony czy doniczki, owszem – może i wyglądają ciekawie. Może nawet moglibyśmy bezproblemowo dopasować je do naszych wnętrz. Wprowadzić ciekawy akcent. Jest tylko pewien problem.


W ostatnich latach, coraz więcej ludzi odważniej eksperymentuje z urządzaniem wnętrz.
Coraz więcej inspirujących pomysłów wypływa na światło dzienne. Świetnie obrazują to media społecznościowe. Ludzie po prostu chwalą się zdjęciami czy filmikami z kolejnych realizacji. Przedstawiają domowe projekty, one szybko idą w świat. Dalej, mamy efekt lawiny.
Za pierwszymi zdjęciami, całymi galeriami własnych produktów, idą filmy. Za nimi z kolei, blogi i fanpage, gdzie ludzie zaczynają promować się jako marka. Maleje liczba ludzi kupujących gotowe rzeczy do urządzania wnętrz.

   Cała idea ruchu DIY (ang, do it yourself, czyli po prostu – zrób to sam), opiera się o samodzielność. W poszukiwaniu, inspiracji i nieszablonowym podejściu. Gdzie znajduje ono odzwierciedlenie, jeśli chodzi o nasze mieszkania, domy? Jest kilka przykładów.
Szybko potwierdzają, że to silny trend. Oto kilka przykładów, które mogą zainspirować, a przede wszystkim – pomóc poznać ten fenomen wnętrzarski.

Coś do spania


Kto by pomyślał, że tak łatwo i z powodzeniem, będzie można zastąpić dużą kanapę lub zabudowę łóżkową z materacem...paletami? Tak jest, łóżka z palet, na których umieszcza się materac – to absolutny hit. Stosuje się je w coraz większej ilości domów i mieszkań.
W gruncie rzeczy, jedynym ograniczeniem przy takim łóżku, są ramy naszej wyobraźni.

Szlifowanie, następnie malowanie, zdobienie. Dopasowanie do kolorystyki wnętrza sypialni, nawiązujące do naszych ulubionych wzorów. Długa lista opcji, mnóstwo chętnych osób.

 

Półki na książki i... nie tylko


Dawno już minęły czasy, kiedy klasyczne półki były ciekawe. Teraz, im bardziej niebanalna, oryginalna i stylowa półka, tym lepiej. Absolutnym hitem będą półki na... butelki z winem. Odpowiednio nawiercamy w długiej (w zależności od tego, ile butelek chcemy zmieścić) desce otwory pod kątem. Deska pokryta farbą lub bejcą – w odcieniu pasującym do pomieszczenia. Ostatni etap to mocowanie. Wykorzystać można klej lub inny środek przytwierdzający.

Doniczki

 

Prawdziwa gratka dla osób, które uwielbiają kwiaty. Dodatkowo, traktują doniczki jako element dekoracyjny. W gruncie rzeczy, mamy tu całą masę propozycji. Pomalowanie doniczek samodzielnie lub zdobienie ich za pomocą różnych dodatkowych elementów.
Poza tym – odrysowywanie albo malowanie w oparciu o przygotowane wzory z szablonów. Praktycznie rzecz biorąc, każdy jest wstanie wykonać taką ozdobę. Doniczka świetnie sprawdzi się też jako prezent.

 

       Zapamiętaj – wyobraźnie to klucz do wymarzonego wnętrza. Jeśli szukasz inspiracji i wytrwale dążysz do niej, tak właśnie będzie. Jeżeli natomiast zdarzy się tak, że samodzielnie nie będziesz
w stanie uporać się z jakimś działaniem, zawsze znajdziesz pomoc. Znajdziesz fachowców, tworzących świetne rzeczy – takie jak właśnie łóżka czy półki, na indywidualne zamówienie. Wszystko jest dziś do zrobienia. Szczególnie jeżeli masz konkretny plan lub odważnie sięgasz po inspiracje.
  • 1

    1

    Opublikowano: 2016-11-02 przez 1


Dodawanie komentarza
Darmowy Poradnik Remontowy Survival
w 7 Krokach

Otrzymaj
7 kluczowych rozwiązań, które dają ci oszczędność ponad 697.00 PLN
z remontowego budżetu. Dajemy ci:
- Oszczędność czasu
- Oszczędność pieniędzy
- Pełną kontrolę nad remontem
Newsletter by FreshMailAkceptuję politykę prywatności

Wyszukiwarka

Archwium

    Expression #2 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'sposob_y18.remont_post.data_dod' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_byBłąd zapytania subnac1