Domy Drewniane


Domy Drewniane
Opublikowano:

26 sierpień 2015

Kategoria: Technologie

Domy z bali – co sprawia, że są tak popularne?       Zdecydowana większość ludzi, chcąc postawić dom, wybiera murowany. Może to wynikać z faktu, że domy z drewna są silnie kojarzone z budowlami sezonowymi. Letniskowe, wypoczynkowe domki lub takie, które są stawiane na rekreacyjnych działkach. Ostatnie lata wyraźnie jednak pokazują pewną zmianę w myśleniu. Zmienia się podejście do domów drewnianych.
Nie ma się czemu dziwić. Widać z bliska sporo zalet tego rozwiązania.

 

Koszty

 

       Na pierwszy ogień weźmy sprawy finansowe. To dla wielu najważniejszy czynnik. Przede wszystkim biorąc pod uwagę fakt, że inwestycja w budowę domu jest bardzo kosztowna. Różnica między domem z bali a tradycyjnym, w murowanej formie, daje się odczuć.

Dom murowany o porównywalnym metrażu do drewnianego, może być droższy o 40%. Przy koszcie całkowitym to ogromna różnica. Korzyść nasuwa się sama.

Czas


       Skoro było już o pieniądzach, teraz spójrzmy na czas realizacji. Tutaj znów, zdecydowanie korzystniej wypadają domy z drewna. W związku z tym, że proces budowy domu z bali jest prostszy.
W takim przypadku, czas budowy uzależniony jest postępu prac. Od tego w jaki sposób i jak szybko będą schnąć, wiązać się i pracować różne elementy. Już samo wykonanie stropów jest bardzo czasochłonne. Stawianie ścian i murów to czasem długie tygodnie.
Samo postawienie murowanej konstrukcji w stanie surowym trwa tyle, co postawienie domu z drewna w całości. Zyskujemy więc nie tylko na czasie. Nasz portfel także ma powody do radości. Większa oszczędność to przecież większy spokój i szansa na kolejne inwestycje.

Zdrowie

 

       Entuzjaści domów budowanych z drewna, podkreślają jeszcze jedną, niezwykle ważną zaletę.
Przekona to osoby, podchodzące poważnie i świadomie do swojego codziennego funkcjonowania. Otóż chodzi o to, że drewniane domy są zwyczajnie zdrowsze. Drewno jako budulec ma w końcu bardziej naturalny charakter, w porównaniu z cegłami lub innymi materiałami, których stawia się dzisiaj większość domów.

       Popularyzacja drewnianych domów, przełożyła się też mocno na rynek. Dzięki temu, każda osoba potencjalnie zainteresowana taką inwestycją, ma mnóstwo możliwości wyboru. W praktyce, znajduje to także odzwierciedlenie w szybkiej organizacji całego procesu. Szczególnie, że duża liczba firm proponuje całe katalogi gotowych rozwiązań. Wystarczy przejrzeć dostępne projekty. Następnie – wybrać konkretny model domu. Resztą już zajmuje się firma, która stawia dom „na wymiar”. Oczywiście są też opcje dla wymagających. Takie jak zaprojektowanie od podstaw. Są przecież różne indywidualne czynniki, które dla jednych osób są konieczne, dla innych z kolei będą całkowicie nieistotne.

 

To świetna alternatywa. Nie tylko jeśli chodzi o koszta. Ekologiczny i energooszczędny charakter, także ma znaczenie. Dom z drewna niesie za sobą ogromne korzyści.

 
 • 1

  1

  Opublikowano: 2016-11-02 przez 1
 • Domy drewniane

  Świetna technologia.

  Opublikowano: 2015-08-31 przez Janpol


Dodawanie komentarza
Darmowy Poradnik Remontowy Survival
w 7 Krokach

Otrzymaj
7 kluczowych rozwiązań, które dają ci oszczędność ponad 697.00 PLN
z remontowego budżetu. Dajemy ci:
- Oszczędność czasu
- Oszczędność pieniędzy
- Pełną kontrolę nad remontem
Newsletter by FreshMailAkceptuję politykę prywatności

Wyszukiwarka

Archwium

  Expression #2 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'sposob_y18.remont_post.data_dod' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_byBłąd zapytania subnac1