Ściana, Która Przyciąga i Pobudza Wyobraźnię


Ściana, Która Przyciąga i Pobudza Wyobraźnię
Opublikowano:

23 grudzień 2015

Kategoria: Remonty

Dzisiaj na blogu sposobnaremont.pl ponownie bierzemy „na tapetę” temat malowania. Tym razem, chcemy skupić się na dwóch szczególnych rodzajach farby. Szczególnych, ze względu na ich właściwości. To rozwiązanie, które sprawi mnóstwo frajdy najmłodszym. Pomyśl o tym - za chwilę Święta. A taka magiczna ściana będzie świetnym prezentem dla dzieci - przez cały rok i przy mnóstwie różnych okazji :)  Sprawdź, co warto wiedzieć na temat farby tablicowej oraz farby magnesowej. Lektura pomocna przed decyzją o zastosowaniu na ścianach którejś z nich. Podane informacje i wskazówki dadzą Ci z pewnością praktyczną wiedzę. sposobnaremont.pl zaprasza do czytania!
 Ściana pełna miłości!
źródło: salonmeblowy.net.pl
 
 
 

Farba tablicowa

Farba ta znajdzie zastosowanie w wielu pomieszczeniach. Jedną z jej zalet jest to, że ogranicza nas tylko wyobraźnia. Tak jest. Kącik ekspresji twórczej w pokoju dziecięcym, element dekoracji w kuchni bądź salonie. Poza tym, świetnie sprawdzi się jako miejsce na wpisanie listy zakupów, informacji o ważnych spotkaniach, planach na kolejne dni czy tygodnie. Wszystko zależy od tego, na jaki pomysł wpadniesz.


Nudna szafa? O nie!
źródło: godspromoteme.com

 

 

 

Doskonale nadaje się do pokrywania tynkowanych powierzchni. Ale nie tylko na ścianie zda egzamin. Farby tablicowe dostępne na rynku dobrze nadają się także do malowania metalu, kartonu, sklejki i elementów drewnianych. Dodatkowo, akrylowe i lateksowe farby tablicowe, umożliwiają skuteczne malowanie ścian po rozcieńczeniu wodą.

Co warto wiedzieć?

Przed naniesieniem farby tablicowej na ścianę, trzeba wykonać kilka czynności przygotowawczych. Oto one:

 • zmycie plam z malowanej powierzchni
 • oczyszczenie ściany z kurzu
 • gruntowanie
 • naniesienie podkładu – do stosowania pod emalie akrylowe

Zanim rozpoczniesz malowanie ścian, które chcesz przekształcić w tablicę, dokładnie wymieszaj farbę. W zależności od tego, jaki kolor wybierzesz, wystarczy nanieść 1 (przy czarnej) lub 2 warstwy (np. przy czerwonej i zielonej) farby na powierzchnię. Optymalny czas schnięcia farby to 1-2 doby. Po tym czasie, trzeba poczekać 3-4 tygodnie, aż farba nabierze swojej ostatecznej wytrzymałości i trwałego charakteru. W związku z tym, w pierwszych tygodniach, unikaj korzystania ze swojej „ściennej tablicy”.


Pora na... :)
źródło: imindesign.pl

 

 

Na co uważać?

Wykorzystywanie kredy na powierzchni pokrytej farbą tablicową, niesie za sobą ryzyko pylenia. To z kolei, wiążę się z osadzaniem na innych elementach wystroju pomieszczenia – na przykład na meblach, blatach. Dodatkowo, zmywanie zawartości na mokro, wymaga sporo czasu. Pełne wyschnięcie takiej powierzchni, też trwa dosyć długo. Jeśli potrzebujesz czystej powierzchni tablicy „na szybko”, sięgnij po gąbkę lub materiał do ścierania.

Tablicowe zalety

Sięgając po farbę tablicową, trzeba podkreślić jej plusy:

 • Wysoka wydajność – 1l to nawet 10m2 pomalowanej powierzchni
 • Odznacza się trwałym kolorem i połyskiem
 • Wyróżnia ją dobre krycie
 • Nie kapie podczas malowania
 • Jest wysoce odporna na uderzenia czy rysy

Dostępność farb tablicowych na naszym rynku jest dziś naprawdę wysoka. W związku z tym, z łatwością kupisz ją w sklepach malarskich, marketach budowlanych.
A nawet, jeżeli tak wolisz – przez Internet.

Farba magnetyczna

Jeśli chodzi o malowanie ścian z użyciem tej farby, z pewnością skorzystają z niej chętnie osoby otwarte na funkcjonalne i nowoczesne rozwiązania. To farba podkładowa.
Z łatwością pokryjemy nią cement, murowaną czy tynkowaną powierzchnię. Dodatkowo, sprawdzi się na płycie gipsowej czy gipsowo-kartonowej. Siłę przyciągania farby, zwiększymy poprzez położenie kolejnych warstw tej farby na ścianę. Optymalnie będzie położyć 4-5 warstw, by uzyskać trwałe i mocne magnetyczne właściwości.

Nie przekonuje Cię wizja lodówki zaklejonej stosem karteczek z ważnymi informacjami? Nie lubisz korzystać z notesów czy zeszytów i nosić ich wszędzie ze sobą?
W tej sytuacji, malowanie ścian farbą magnesową, zda egzamin doskonale. Na takiej magnesowej powierzchni bardzo łatwo przyczepisz drobniejsze kartki z ważnymi informacjami, paragony oraz ulotki. Słowem – zorganizujesz sobie istne „centrum dowodzenia”.

Uważaj na...

Ze względu na swoją konsystencję, farba magnetyczna bywa uciążliwa, jeśli chodzi o malowanie ścian. Najlepszy efekt osiągniesz poprzez nałożenie kilku warstw.
Z uwagi na dużą gęstość, przy malowaniu większych powierzchni, będziesz potrzebować więcej czasu.Nauka liter - kreatywnie
źródło: alsc.ala.org

 

 

 

Magnes na plus

Wykorzystanie farby magnesowej ma ewidentne zalety. Przekonaj się, jakie konkretnie plusy wynikają z zastosowania takiej farby.

 • Jest w pełni bezpieczna
 • Wolna od rozpuszczalników i ołowiu
 • Szary odcień pokryjesz każdym kolorem emulsji
 • Nieinwazyjne mocowanie elementów – bez wiercenia, kołków itp.
 • Odporna na powstawanie śladów

Poza drobnymi, wspomnianymi wcześniej ograniczeniami, farba magnesowa stanowi świetne rozwiązanie.
Zresztą, oba przedstawione w tekście warianty farby, mają pewną wspólną zaletę. Z pewnością rozbudzają kreatywność
i pozwalają tworzyć we wnętrzach ciekawe, funkcjonalne motywy.


Półka na przyprawy bez kołków i ścienny album na zdjęcia
źródło: pinterest.com

 

 

 

Co warte podkreślenia, farbę tablicową i magnesową, można ze sobą połączyć. Efekt? Świetne pole do popisu i przestrzeń dla kreatywnych, otwartych głów.
Zarówno tych małych, jak i większych. Wielofunkcyjna tablica w domu? Czemu nie!

Jakie inne, nietypowe i ciekawe rozwiązania, jeśli chodzi o malowanie ścian, znasz lub masz już wykorzystane u siebie? Daj nam znać!
Już niedługo kolejne wpisy, a w nich jeszcze więcej wskazówek, inspiracji i treści, które po prostu warto czytać!

Komentuj nasz wpis poniżej.

Odwiedź nasz profil https://www.facebook.com/sposobnaremont/, podziel się swoimi rozwiązaniami.

Dołącz do naszej grupy https://www.facebook.com/groups/sposobnaremont/ Jest to miejsce, w którym znajdziesz ciekawe pomysły, praktyczne rozwiązania.

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać specjalne artykuły z praktycznymi rozwiązaniami. Dostępne tylko dla naszych stałych czytelników.


Dodawanie komentarza
Darmowy Poradnik Remontowy Survival
w 7 Krokach

Otrzymaj
7 kluczowych rozwiązań, które dają ci oszczędność ponad 697.00 PLN
z remontowego budżetu. Dajemy ci:
- Oszczędność czasu
- Oszczędność pieniędzy
- Pełną kontrolę nad remontem
Newsletter by FreshMailAkceptuję politykę prywatności

Wyszukiwarka

Archwium

  Expression #2 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'sposob_y18.remont_post.data_dod' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_byBłąd zapytania subnac1