Poznaj Historię Cichej Przyjaźni, Która Porusza Każde Serce


Poznaj Historię Cichej Przyjaźni, Która Porusza Każde Serce
Opublikowano:

08 marzec 2016

Kategoria: Porady

Dominika miała zaledwie 4 lata, kiedy … , ale o tym za chwilę. Rok wcześniej, dokładnie w trzecie urodziny, dostała pewien wyjątkowy prezent. Misia. Ale nie jakiegoś tam zwyczajnego misia. Misia przez duże M. Ten pluszowy jegomość był znacznie więcej, niż tylko zwyczajną zabawką. Tak jest, bo był to Miś Magiczny.
Stał się nieodłącznym towarzyszem małej Dominiki. Odkrywał z nią świat. Nawet ten straszny, który mała dziewczynka zaczęła poznawać, gdy pewnego wieczoru rodzice nie wrócili na czas od cioci z pobliskiego miasteczka. Jechali do swojej córeczki, aby być przy niej gdy zasypia, przytulić i ucałować na dobranoc… Było tak co wieczór odkąd Dominika pamiętała. Niestety, nie zdążyli.

Jadąc do córki, spotkali na drodze kogoś, kto spieszył się nie patrząc na warunki drogowe i inne samochody. Nagły błysk świateł, zgrzyt metalu, dźwięk tłuczonego szkła. Ostatni krzyk i cisza…. Jednostajny dźwięk i pozioma kreska na defibrylatorze. Babcia, najdelikatniej jak tylko potrafiła, walcząc z własnymi łzami, tłumaczyła małej, że rodzice już nie wrócą… Tego dnia Miś stał się jej jeszcze bliższy Dominice.
Był przy niej, gdy płakała i chciała przytulić się do mamy. Był wtedy, gdy pragnęła, by tata wziął ją na ręce, bo akurat pod babcinym kredensem przemknął wielki pająk. Tata zawsze brał ją wtedy na ręce. I gdy patrzyła na pająka z góry, już wcale nie wydawał się taki ogromny. A potem tata sprawiał, że długo się śmiała. I z pająka, i ze swojego strachu.

Lata mijały, Dominika rosła, z przedszkola poszła do szkoły. I choć miała tam mnóstwo nowych koleżanek i kolegów, nowe zabawy, Miś był przy niej dalej.
Dalej przytulała się do niego przed snem. Zaczęła też opowiadać mu o swoich sekretach. Miś uśmiechał się delikatnie. No i chociaż nic nie odpowiadał, dziewczynka czuła, że on po prostu wie i rozumie. I już.

Minęło kilkanaście kolejnych lat. Choć Dominika już pracowała, opiekując się przy tym babcią, która zachorowała, jedno zostało bez zmian. Miś, jak zwykle na posterunku. Choć teraz zamieszkał na kredensie, gdzie siedział w towarzystwie dwóch porcelanowych figurek. Ale zawsze kiedy Dominika miała trudniejszy dzień w pracy, brała Misia na ręce i, jak dawniej, wszystko mu opowiadała. Już wiedziała, na czym polegała magiczna moc pluszaka. Po prostu, gdy brało się go w ręce, wszystkie troski gdzieś znikały… Nawet kiedy ten pierwszy, wymarzony chłopak… ten, który miał być tym jedynym, zostawił Dominikę dla innej. Misiek może i nie wypowiedział się na temat jej sercowych rozterek, ale jedno pozostało niezmienne. Był. Milczał, choć rozumiał. I znów jakoś szybciej zrobiło się Dominice lepiej.

Pewnego razu, szukając czegoś w Internecie, Dominika trafiła na ciekawy wpis. Chodziło o akcję, w której organizatorzy zbierali zabawki. Używane, takie które ludzie mogli oddać i sprawić radość innym. Miały otrzymać drugie życie, trafić do dzieci w trudnych sytuacjach, które nie było stać na ich kupno. Szybkie spojrzenie na kredens. Misiek niby się nie ruszał, ale poczuła, że coś się w nim jednak „zadziało”.
- No, Misiek. Pora pomóc innej dziewczynce. Ja już dam sobie radę… - powiedziała do pluszowego przyjaciela.
Szybki przegląd. Jak na swoje lata Misiek trzymał się bardzo dobrze. Kilka drobnych poprawek szwów, kąpiel i czyszczenie, nowa kokardka na szyję.

Łezka w oku, ostatnie przytulenie… Żegnaj wierny przyjacielu. I tak Misiek trafił w ręce kolejnej dziewczynki. Stał się towarzyszem zabaw, strażnikiem tajemnic. Dawał wsparcie, dokładnie tak, jak kiedyś Dominice.

Misja: Zabaw(k)a w Recycling – Sposób na Dziecięcą Radość

Często słyszy się w mediach, w historiach opowiadanych przez ludzi coś,
co ciężko pojąć. Historie o dzieciach, które mimo tego, że mają dopiero
kilka lat, nie mają w swoim małym świecie powodów do radości.
Los często bywa okrutny nawet dla maluchów. Dzieciaki, które powinny
chłonąć otoczenie każdym zmysłem, poznając świat z energią i uśmiechem…
Są smutne. Nie mają nawet jednego, ukochanego pluszaka.

Przypomnij sobie swoją ulubioną maskotkę z dzieciństwa. Tę, która wszędzie
Ci towarzyszyła. Taką, z którą zaczynał się i kończył każdy dzień. Każdy.
Na pewno zgodzisz się, że kiedy jest się dzieckiem, taki pluszowy
(lub niekoniecznie pluszowy) towarzysz, jest prawdziwym skarbem?
No właśnie. Z tym większą mocą postanowiliśmy wesprzeć pewien projekt.
Za chwilę dowiesz się o nim więcej. Nim to jednak nastąpi, jeszcze chwilę
powspominaj te radosne, dziecięce momenty…

A teraz pomyśl chwilę i odpowiedz sobie na ważne pytanie. Czy naprawdę godzisz się na to, by dzieciom odbierano radość? Nie? W takim razie, zrób coś razem z nami!

Startujemy z Dawaniem Radości! Dołącz do Nas!

Z chęcią wspieramy działania, które niosą ze sobą bardzo konkretny, wartościowy przekaz. Dlatego też, z wielką uwagą i radością wzięliśmy udział
w akcji Fundacji Inkubator Innowacji.
Kilka dni temu, w warszawskim Centrum Handlowym Arkadia, skorzystaliśmy
z niezwykłej Maszyny :)

Zobacz film, który jasno pokaże Ci, jak proste jest dawanie radości innym.
Sposób na uśmiech dla Ciebie i dla dzieci. Czy jest coś lepszego, niż pomóc
i dostać za to dziecięcy uśmiech oraz wdzięczność?


 W ramach bieżącej akcji Fundacji, do której bardzo Cię dopingujemy,
swoim udziałem, mocno wpłyniesz na kilka rzeczy.

Po pierwsze – dasz zupełnie nowe życie zabawkom, których nikt już nie używa lub takim, które są zniszczone. Dzięki temu, zabawa w recycling przyniesie mnóstwo radości nowym właścicielom zabawek.

Po drugie, wesprzesz projekt Fundacji, która działa integrując akcje dla dzieci, młodzieży i seniorów. Przekonaj się, jak dużą frajdą jest pomoc innym ludziom. To świetny sposób na zapewnienie radości dzieciakom. A poza tym, robisz naprawdę wielki, dobry uczynek!

Po trzecie, dajesz świetny przykład. A działania, które niosą pomoc i sprawiają radość, szczególnie najmłodszym, zawsze warto wspierać i rozprzestrzeniać.

Przestaw Się na Pomaganie!

W sposobnaremont.pl, trzymamy mocno kciuki i aktywnie wspieramy Inkubator Innowacji. Jesteśmy przekonani, że każda akcja w wykonaniu
tych wyjątkowych ludzi to sposób na radość dla tych osób, które potrzebują
jej najbardziej.

Dowiedz się więcej o akcji i innych działaniach fundacji na
http://inkubatorinnowacji.org

Komentuj nasz wpis poniżej.

Odwiedź nasz profil https://www.facebook.com/sposobnaremont/, podziel się swoimi rozwiązaniami.

Dołącz do naszej grupy https://www.facebook.com/groups/sposobnaremont/ Jest to miejsce, w którym znajdziesz ciekawe pomysły, praktyczne rozwiązania.

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać specjalne artykuły z praktycznymi rozwiązaniami. Dostępne tylko dla naszych stałych czytelników.


Dodawanie komentarza
Darmowy Poradnik Remontowy Survival
w 7 Krokach

Otrzymaj
7 kluczowych rozwiązań, które dają ci oszczędność ponad 697.00 PLN
z remontowego budżetu. Dajemy ci:
- Oszczędność czasu
- Oszczędność pieniędzy
- Pełną kontrolę nad remontem
Newsletter by FreshMailAkceptuję politykę prywatności

Wyszukiwarka

Archwium

    Expression #2 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'sposob_y18.remont_post.data_dod' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_byBłąd zapytania subnac1