Jak wybrać ekipę remontową - wskazówki.


Jak wybrać ekipę remontową - wskazówki.
Opublikowano:

27 październik 2015

Kategoria: Budowlane

 

Kilka porad, które pozwolą wybrać bardzo dobrą ekipę remontową.

 

Nie bądź uczestnikiem programu „Usterka”


Remonty – jeśli o nie chodzi, trzeba przyznać, że większość ludzi ma raczej mieszane odczucia. Co więcej, niektórzy uprzedzają się do wszelkich czynności, które dotyczą remontów. Nie ma się czemu dziwić, skoro wcześniej się zawiedli. Na czym? Przede wszystkim na fachowcach wykonujących remont. Jak uniknąć pomyłek i zaoszczędzić sobie stresu? Co zrobić, by rzeczywiście dokonać dobrego wyboru? Jest kilka elementów, na pewno okażą się dla Ciebie pomocne.1. KONTAKT

 

Żyjemy w czasach swobodnego dostępu do informacji. Każda firma, pojedynczy fachowiec lub jakakolwiek osoba, chcąc się promować – musi być dostępna. Co to znaczy? Przede wszystkim, chodzi o podejście do kontaktu z klientami. Fachowiec kontaktowy to inaczej fachowiec dostępny. Nawet na etapie pierwszych rozmów można wybadać, czy dostępność to zaleta firmy X.
Jeśli tak – na pewno łatwo będziemy mogli umówić się na spotkanie. Poza tym, po takim spotkaniu nie tylko można spodziewać się zostawionej wizytówki lub ulotki. Przede wszystkim, konkretów. Doświadczenie firm, mierzone jest dotychczasowymi realizacjami. Poza tym, zadowoleniem dotychczasowych klientów. Ale zanim sami skorzystamy, chcemy przecież wiedzieć czego możemy się spodziewać.
I tutaj już może być różnie. Niektórzy fachowcy przyjeżdżają na spotkanie z pokazowymi materiałami. Prezentacja, fotografie, foldery i broszury. Dokumentacja wcześniejszych realizacji.

Na podstawie takich „wzrokowych” próbek, możemy rzeczywiście sporo zweryfikować. Nie mówiąc już o tym, że taką wizytówką, jeszcze przed spotkaniem, może też być strona www. Im bardziej szczegółowe dane na niej znajdziemy, tym lepiej świadczy to o firmie.

 

2. SZCZEGÓŁY

 

Absolutnie każde remontowe działanie wymaga planowania. Niezależnie od skali przedsięwzięcia. Nie chodzi tylko o ogólny zarys, przeciwnie. Punkt po punkcie, należy ustalić z ekipą remontową plan działania. Doprecyzować zakres ich obowiązków. Chodzi o podstawowe kryteria: czas realizacji, koszt materiałów, koszt całkowity wykonanego remontu. Jednak równie istotne są drobiazgi, które z pozoru nie mają znaczenia.

I tu właśnie, ważne są precyzyjne ustalenia. Krok po kroku, punkt po punkcie. Powiedzmy sobie wprost, im bardziej szczegółowy plan, tym później łatwiej sprawdzić realizację. Poza tym, określenie drobiazgowo i krok po kroku każdego z elementów, będzie równoznaczne z późniejszą bezproblemową realizacją. Zero opóźnień, niedociągnięć i zbędnego stresu.

 

3. MAGIA REKOMENDACJI

 

Jesteś zdecydowanym i świadomym swojego wyboru klientem.
Dlatego też, zależy Ci zawsze na tym, aby firma czy osoba, której powierzysz wykonanie remontu, była kimś doświadczonym. Po prostu prawdziwym profesjonalistą. A jak inaczej przekonać się co do profesjonalizmu, jeśli nie poprzez sprawdzenie opinii? Szczególnie od tych zadowolonych klientów. Po co ten krok? Choć może się to wydawać dziwne, coraz więcej firm właśnie na rekomendacjach buduje i wzmacnia swoją wiarygodność. Jeżeli większość klientów lub nawet wszyscy, są w stanie pozytywnie i szczegółowo odnieść się do przebiegu i rezultatów remontowych działań, zyskujesz.

Masz wówczas pewność, że Twój wybór pada na kogoś, kto zasługuje na uwagę i cierpliwość. A także na pieniądze.

 

5. MIEJ TO NA PIŚMIE

 

Kiedyś umowy remontowe miały formę ustną. Miało to swoje plusy i minusy, często nawet obywało się bez szczególnych ekscesów i obie strony takiego ustnego porozumienia, były po prostu zadowolone. Teraz, jest już jednak nieco inaczej. Umowa spisywana jest z kilku powodów:

 1. Ustala zakres prac i ich szczegółowy program;
 2. Określa etapowy lub końcowy termin realizacji remontu;
 3. Zawiera informacje o karach za niewywiązanie się z umowy;
 4. Stanowi zabezpieczenie dla obu stron, zarówno pod kątem prawnym, jak i finansowym.
  Podane w umowie ceny, warunki oraz inne elementy porozumienia, są wiążące dla każdej strony.

 

Ostatnia z kwestii, także istotna, to miejsca, gdzie pozyskujesz namiary czy informacje o firmach. Pamiętaj, że jeżeli pochodzą one z godnych zaufania, profesjonalnych i przystępnie prowadzonych źródeł, skorzystasz na tym. Jeśli zgłaszają się do Ciebie fachowcy z portalu sposobnaremont.pl, możesz od pierwszych chwil mieć absolutną pewność, że współpraca będzie obustronnie zadowalająca. Twój remont zostanie przeprowadzony w sposób szybki i profesjonalny.

Na naszej stronie znajdziesz też przydatne materiały. Mamy dla Ciebie umowy, które posłużą za wzór. Poza tym, mamy też cenniki usług remontowo-budowlanych. Sprawdź, z pewnością taka pomoc przyda Ci się, gdy zaczniesz poważnie myśleć o remoncie - kliknij tutaj.
 • 1

  1

  Opublikowano: 2016-11-02 przez 1


Dodawanie komentarza
Darmowy Poradnik Remontowy Survival
w 7 Krokach

Otrzymaj
7 kluczowych rozwiązań, które dają ci oszczędność ponad 697.00 PLN
z remontowego budżetu. Dajemy ci:
- Oszczędność czasu
- Oszczędność pieniędzy
- Pełną kontrolę nad remontem
Newsletter by FreshMailAkceptuję politykę prywatności

Wyszukiwarka

Archwium

  Expression #2 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'sposob_y18.remont_post.data_dod' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_byBłąd zapytania subnac1