Krok do Niezwykłej Wygody w Łazience - Zrób go Teraz i Ciesz Się


Krok do Niezwykłej Wygody w Łazience - Zrób go Teraz i Ciesz Się
Opublikowano:

21 styczeń 2016

Kategoria: Porady

O wyższości prysznica nad wanną było już wiele dyskusji. Przede wszystkim zwolennicy podkreślają kwestię oszczędności. I to na dwóch płaszczyznach. Zarówno czasu, jak i pieniędzy. Owszem, ewidentną zaletą prysznica to jest to, że umyjemy się szybko i sprawnie.
To szczególnie ważne na przykład przy napiętym harmonogramie dnia. Poza tym, mamy do czynienia
z mniejszym zużyciem wody, niż przy napełnianiu tradycyjnej wanny. Ten wpis daje Ci nową perspektywę.

Poznasz z bliska niezwykle ciekawe rozwiązanie prysznicowe. Alternatywę dla klasycznych kabin. Dowiedz się, jak zyskać więcej przestrzeni w łazience. sposobnaremont.pl przedstawia coś dla miłośników przestrzeni pod prysznicem – kabina walk-in.
Teraz bez tajemnic.

Więcej miejsca i większa wygoda plus styl

Prysznicowa kabina walk-in to rozwiązanie otwarte. Brak drzwi sprawia, że łatwiej wejdziemy do środka. Swobodnie rozmieszczone szklane przegrody dają tu większy komfort, jeśli chodzi o dostanie się pod prysznic. Kabina taka to też świetne wyjście dla osób ceniących sobie wysoce design w przestrzeniach łazienki. Tak jest, wzornictwo i nowoczesny wygląd zdecydowanie będą przykuwały uwagę. Poza tym, doskonale będą komponowały się z wieloma łazienkowymi przestrzeniami. Nie mamy tutaj do czynienia z odgrodzeniem od przestrzeni łazienki. Jest za to szkło, gładkie i delikatne. Zyskujemy w ten sposób sprawniejszą cyrkulację powietrza. Potęguje to swobodę związaną z braniem prysznica.

 

 


Prostota, funkcjonalność i świetny design - takie cechy łączy w sobie kabina walk-in
źródło: pinterest

 

Skorzystaj z kabiny walk-in w pełni – dowiedz się jak cieszyć się nią z łatwością

Te kabiny występują zwykle bez brodzika. Jednak na rynku dostępne są też wersje z płaskim kąpieliskiem. Jeśli chodzi o lokalizację kabiny, z reguły jest ona umieszczana w narożniku lub centralnym miejscu łazienki.

Zadbaj o temperaturę i ciesz się idealną kąpielą

Trzeba pilnować, by temperatura w łazience miała odpowiednią wartość. Jeśli w pomieszczeniu jest poniżej 25 stopni Celsjusza, należy pomyśleć o tym, by podnieść komfort kąpieli. Kabina o otwartej strukturze nagrzewa się wolniej. By temu zaradzić, pamiętaj o instalacji ogrzewania w pomieszczeniu, którym się kąpiesz. Dodatkowo, przestrzeń łazienki musi być dobrze wentylowana. Dzięki temu unikniesz nadmiernego kumulowania pary wodnej oraz wilgoci. Jeśli chcesz cieszyć się tym rozwiązaniem w swojej łazience, zwróć uwagę na konieczność zamontowania odpowiedniego odpływu. Mamy tu do wyboru dwa rozwiązania:

- odpływ punktowy
- odpływ liniowy

Odpływ punktowy – umieszcza się go w podłodze, w centralnym punkcie kabiny prysznicowej. Decydując się na ten odpływ trzeba pamiętać o konieczności uformowania spadku w kierunku spustu z jego czterech stron.

Odpływ liniowy – dłuższy od punktowego. Płaszczyzna odbioru wody jest większa, niż w przypadku pierwszym. Montaż takiego odpływu daje spore pole manewru, dużą dowolność. Najczęściej lokalizuje się odpływ przy ścianie albo na granicy stref łazienki: mokrej i suchej. Jeśli chodzi o spadek, formuje się go w kierunku odpływu z jednej lub dwóch stron. Do odpływu liniowego dołącza się nóżki montażowe. Pozwala to na regulację wysokości zabudowy. To natomiast przekłada się na bardzo łatwe wypoziomowanie odpływu.

Ważne: Przy wyborze odpływu stawiaj na warianty samoczyszczące. To takie odpływy, które razem z wodą zbierają zanieczyszczenia, na przykład włosy. Zadbaj też, by odpływa dawał swobodne dotarcie do syfonu.

Posadzka w przestrzeni kabiny – to trzeba wiedzieć koniecznie

W kwestii materiałów posadzkowych, należy podkreślić ważną sprawę. W części łazienki, gdzie chcesz umieścić taką kabinę, wybierz płytki antypoślizgowe. Dzięki temu, masz dobrą ochronę przed ewentualnym upadkiem. Płytki antypoślizgowe mają specjalne oznaczenie – od R9 do R13. Pamiętaj, to inwestycja, która zwiększa Twoją ochronę i wygodę korzystania z kabiny odkrytej.

 

 


Zadbaj o dobrą przyczepność, potaw na antypoślizgowe rozwiązania.
źródło: viega.pl

Co zyskujesz, gdy zastosujesz w łazience kabinę walk-in?

Nowoczesność, wygoda – z kabiną w takiej odsłonie to oczywiste. Przyjrzyj się jednak temu, jakie konkretne zalety niesie za sobą postawienie na taki wariant prysznicowej „zabudowy” w Twojej łazience.

 

 


Coś dla tych, którzy uwielbiają nowoczesne akcenty we wnętrzach łazienki.
źródło: bathxyz.com

 Prostsze Wejście – Brak Brodzika
To świetne ułatwienie dla osób, które mają trudności z poruszaniem. Generalnie, brak brodzika i to, że po prostu wchodzimy w zabudowę (stąd ang. - walk-in). Dla niepełnosprawnych czy osób starszych – to bardzo duże ułatwienie.

Łatwiejsze Utrzymywanie Czystości
Praktyczna zabudowa. Konstrukcja nie tworzy szczelin i zakamarków. Dzięki temu, że brak tu szyb i zbędnych przestrzeni poza stałymi elementami, znacznie spada też liczba miejsc, w których zbiera się woda czy kurz. Powłoka polimerowa, która występuje
w kabinach walk-in eliminuje powstawanie zacieków od kropel na szkle.

Piękno i Prostota Formy
W każdej łazience szkło znajdzie zastosowanie. To uniwersalny materiał. Niezależnie od klimatu łazienki – tego w jakim stylu jest utrzymane jej wnętrze. Poza tym, lekkość konstrukcji kabiny sprawia, że przestrzeń łazienki jest bardziej wszechstronna.
W przeciwieństwie do niektórych klasycznych kabin z drzwiami przesuwnymi lub otwieranymi, które ewidentnie zabierają przestrzeń.

Przedstawiliśmy dzisiaj kabinę walk-in. Wiesz już czym charakteryzuje się to rozwiązanie łazienkowe. Dzięki temu, podejmiesz decyzję o zastosowaniu takiej technologii kabinowej z łatwością. W kolejnych wpisach będziemy przedstawiać następne rozwiązania, nie tylko dla łazienek. W końcu branża remonotowo-budowlana to mnóstwo tematów i zagadnień. Jeszcze wiele razy zaskoczysz się tym, co znajdziesz na naszym blogu. Zalecamy uważność, na pewno na tym skorzystasz.

Komentuj nasz wpis poniżej.

Odwiedź nasz profil https://www.facebook.com/sposobnaremont/, podziel się swoimi rozwiązaniami.

Dołącz do naszej grupy https://www.facebook.com/groups/sposobnaremont/ Jest to miejsce,
w którym znajdziesz ciekawe pomysły, praktyczne rozwiązania.

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać specjalne artykuły z praktycznymi rozwiązaniami.
Dostępne tylko dla naszych stałych czytelników.
  • 1

    1

    Opublikowano: 2016-11-02 przez 1


Dodawanie komentarza
Darmowy Poradnik Remontowy Survival
w 7 Krokach

Otrzymaj
7 kluczowych rozwiązań, które dają ci oszczędność ponad 697.00 PLN
z remontowego budżetu. Dajemy ci:
- Oszczędność czasu
- Oszczędność pieniędzy
- Pełną kontrolę nad remontem
Newsletter by FreshMailAkceptuję politykę prywatności

Wyszukiwarka

Archwium

    Expression #2 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'sposob_y18.remont_post.data_dod' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_byBłąd zapytania subnac1