Czysta Gra - 5 Skutecznych Sposobów na Bałagan


Czysta Gra - 5 Skutecznych Sposobów na Bałagan
Opublikowano:

24 czerwiec 2016

Kategoria: Porady

Jak to Jest z Tym Całym Bałaganem?

Jest taka żartobliwa opinia, że zwykły śmiertelnik zawsze utrzyma porządek. Tylko geniusz, zapanuje nad chaosem. Czyli, nad bałaganem właśnie. I nie chodzi tu o supermoc w postaci perfekcyjnego, szybkiego lokalizowania wszystkich potrzebnych przedmiotów. Nawet w otoczeniu, przypominającym bardziej niż mniej, totalne pobojowisko.

Co ciekawe, mam taką obserwację, że tym większy bałagan, im większą przestrzenią życiową-mieszkaniową, ludzie dysponują. A z czego to wynika? Moim zdaniem, i myślę, że wiele osób to potwierdzi... Większa przestrzeń wiąże się z posiadaniem większej ilości rzeczy. Różnych, najróżniejszych. Tych najpotrzebniejszych, potrzebnych mniej. I takich, co to potrzebne są wcale. No ale skoro już są, po co wyrzucać?

Największy "Nieporządny Mit" - Kiedyś na Pewno się Przyda!

Tak, wiele przedmiotów biorących czynny udział w procesie zabałaganiania, albo jak wolisz, deporządkowania przestrzeni, należy do takiej kategorii. Ciuchy, książki, gadżety elektroniczne, sprzęty kuchenne. Doniczki, durnostojki. Bliżej nieokreślonego użytku przedmioty, do których jednak mamy szczególny sentyment. Bo są. No a skoro są... Nic to, nie ma się co powtarzać.

Wiem jedno, kluczem do tego by utrzymać porządek, jest dobre zorganizowanie sobie przestrzeni. Wokół siebie, wokół innych domowników. Im więcej rzeczy nie ma swojego miejsca, tym większe prawdopodobieństwo, że będziemy mieli bałaganową lawinę. Na szczęście, trafiłem wczoraj na bardzo mądry, poradnikowy tekst. Blogerka Niebałaganka, popełniła wpis, w którym przedstawia 5 zasad, idealnie wpłwających na "+100" do umiejętności utrzymywania porządku w swoim domu/mieszkaniu.

Bardzo polecam przeczytanie tego wpisu, ponieważ stanowi świetny wstęp do zmiany kierunku myślenia. Ja zresztą już czegoś takiego doświadczyłem i dzisiaj walczę z przeorganizowaniem swoich zasobów książkowych. Część powędruje na strych. A inne, prawdopodobnie dzięki internetowi znajdąsobie nowych właścicieli. I zamieszkają na innych półkach, zwiedzą trochę świata, a co! :)

Wpis autorstwa Niebałaganki znajdziesz tutaj. Kliknij, przeczytaj i wyciągnij wnioski. Teraz misja porządek wyda Ci się znacznie prostsza i, mam takie nieodparte wrażenie, przestanie Cię przerażać. Powodzenia :)

Komentuj nasz wpis poniżej.

Odwiedź nasz profil https://www.facebook.com/sposobnaremont/, podziel się swoimi rozwiązaniami.

Dołącz do naszej grupy https://www.facebook.com/groups/sposobnaremont/ Jest to miejsce, w którym znajdziesz ciekawe pomysły, praktyczne rozwiązania.

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać specjalne artykuły z praktycznymi rozwiązaniami. Dostępne tylko dla naszych stałych czytelników.

 


Dodawanie komentarza
Darmowy Poradnik Remontowy Survival
w 7 Krokach

Otrzymaj
7 kluczowych rozwiązań, które dają ci oszczędność ponad 697.00 PLN
z remontowego budżetu. Dajemy ci:
- Oszczędność czasu
- Oszczędność pieniędzy
- Pełną kontrolę nad remontem
Newsletter by FreshMailAkceptuję politykę prywatności

Wyszukiwarka

Archwium

    Expression #2 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'sposob_y18.remont_post.data_dod' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_byBłąd zapytania subnac1