Wyprowadź zimę za okno w 5-ciu krokach


Wyprowadź zimę za okno w 5-ciu krokach
Opublikowano:

04 listopad 2015

Kategoria: Budowlane

 Przygotowanie okien na przyjście zimy to bardzo ważne działanie. Oto kilka czynności, które musimy wykonać, by zapewnić sobie komfort i ciepło. Właściwie, chodzi o coś więcej niż tylko temperaturę. Owszem, utrzymanie ciepła ma znaczenie. Weź jednak pod uwagę inny czynnik. Szczelne okna to realna korzyść finansowa.
Zapewne chcesz ustrzec się od ucieczek ciepła przez nieszczelne okna. Chcesz także płacić niskie rachunki za ogrzewanie i jednocześnie cieszyć się komfortem? W takim razie, poznaj rozwiązania, które przygotowaliśmy dla ciebie w sposobnaremont.pl .

 

Krok 1: czyste oknoPodstawą wszelkich działań zabezpieczających, musi być umycie okien. Konkretniej, nie tyle samo mycie, co bardzo dokładne wyczyszczenie. I tu ważna wskazówka. Używaj takich preparatów, które nie zawierają rozpuszczalników. Intensywny skład chemiczny może spowodować ingerencję w stan okien. Najlepiej więc stawiać na środki przeznaczone bezpośrednio do okien. Częstym problemem jest zbierający się piasek przy uszczelkach. Usuń piasek używając odkurzacza z wąską końcówką. Profile należy umyć a następnie zakonserwować mleczkami do tego służącymi.

 

Krok 2: zadbaj o uszczelkiDeformacja uszczelek to częsty kłopot. Dokonuj regularnej konserwacji tego elementu. Tutaj ważne jest ich wcześniejsze dokładne wyczyszczenie. Konserwacji dokonujemy smarując uszczelki wazeliną techniczną. Ważna uwaga, smarujemy uszczelki przylgowe, te które znajdują się na krawędziach okien. Nie smarujemy uszczelek przyszybowych.
W przypadku mocnego zniszczenia należy je wymienić. Uszczelki nie podlegają regeneracji, na szczęście ich wymiana jest łatwa. Trzeba pamiętać, by wybrać odpowiedni przekrój nowej uszczelki. Jeśli wymieniasz samodzielnie, zabierz starą  ze sobą, gdy jedziesz kupić nowe. Rozwiązaniem uzupełniającym będzie naklejenie na ościeżnicę dodatkowych uszczelek. Są one samoprzylepne więc zadanie jest proste. Trzeba dostosować do istniejących szczelin przekrój i grubość.

 

Krok 3: likwidacja przewiewów

 

Często zdarza się, że zimno dostaje się do pomieszczeń przez nieszczelność. Wówczas zimno „wpada” różnymi szczelinami. Wynika to czasem z nieprawidłowości w montażu okien. Jeżeli montaż okien był wykonywany na piankę, trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy. W toku pracy okien, z biegiem lat tworzą się właśnie szczeliny. Okna montowane z użyciem pianki poliuretanowej są narażone na ryzyko. Pod wpływem pracy materiału i oddziaływania czynników atmosferycznych, pianka traci swoje właściwości. By zlikwidować problem, potrzebna będzie pomoc specjalisty. Aby uniknąć utrat ciepła warto rozważyć montaż rolet okiennych. Jeśli pozwalają na to warunki techniczne dobrym rozwiązaniem są rolety zewnętrzne. Będą one naszą pierwszą linią obrony przed atakami zimna. Gdy nie jesteśmy w stanie zainstalować rolet zewnętrznych rozwiązaniem są rolety wewnętrzne.

 


Krok 4: regulacja i konserwacja okuć

 

Usługę regulacji wykonuje wiele firm. Koszt zaczyna się od 30-40 zł za skrzydło. Jeśli zlecisz taką usługę firmie, ważna rzecz. Im więcej okien zostaje poddanych regulacji, tym większa szansa na obniżenie kosztu jednostkowego. Dzięki regulacji skrzydła okiennego, w połączeniu z konserwacją, okna zyskują na powrót prawidłowe ułożenie. A to z kolei wpływa na ich ustawienie tak, ?by ograniczyć lub wyeliminować utraty ciepła. Konserwacji możesz dokonać we własnym zakresie. Potrzebne tutaj będą oleje i smary specjalnie do tego przeznaczone. Konserwacja okuć polega na ich nasmarowaniu olejami. Zwracamy szczególną uwagę na ruchome miejsca. Kolejnym elementem, któremu należy poświęcić szczególną uwagę jest okucie na górnej krawędzi okna. Jest on najbardziej narażony na działanie czynników atmosferycznych, kurzu i pyłu. W trakcie smarowania poruszajmy kilkukrotnie klamką aby olej wniknął dokładniej w poszczególne mechanizmy.

 


Krok 5: pomoc fachowców

 

Jeżeli kondycja Twoich okien jest mocno nadwyrężona trzeba działać. ?Nie zawsze będziesz w stanie samodzielnie się wszystkim zająć. Dlatego też, postaw na usługi firmy, która profesjonalnie zaopiekuje się oknami w domu czy mieszkaniu. Dzięki temu, zyskasz pewność, bezpieczeństwo i wysoką jakość. Jeżeli chcesz zlecić taką pracę, dodaj swoją ofertę w naszym portalu. Dzięki temu, sposobnaremont.pl szybko doprowadzi Cię do profesjonalisty, który zajmie się oknami w kompleksowy sposób.

 


Przedstawione wyżej działania to jedynie przykłady. Jesteśmy bardzo ciekawi, jakie Ty znasz skuteczne rozwiązania. Podziel się z nami swoim sposobem na zostawienie zimy za oknem. Dzięki temu, pomożesz stworzyć instrukcję ratującą wielu zmarzlaków przed szokiem.

Zima nadciąga, wyprzedź ją z nami!


Komentuj nasz wpis poniżej.


Odwiedź nasz profil https://www.facebook.com/sposobnaremont/, podziel się swoimi rozwiązaniami.


Dołącz do naszej grupy https://www.facebook.com/groups/sposobnaremont/ Jest to miejsce, w którym znajdziesz ciekawe pomysły, praktyczne rozwiązania.

 
  • 1

    1

    Opublikowano: 2016-11-02 przez 1


Dodawanie komentarza
Darmowy Poradnik Remontowy Survival
w 7 Krokach

Otrzymaj
7 kluczowych rozwiązań, które dają ci oszczędność ponad 697.00 PLN
z remontowego budżetu. Dajemy ci:
- Oszczędność czasu
- Oszczędność pieniędzy
- Pełną kontrolę nad remontem
Newsletter by FreshMailAkceptuję politykę prywatności

Wyszukiwarka

Archwium

    Expression #2 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'sposob_y18.remont_post.data_dod' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_byBłąd zapytania subnac1